Best of KPop: #2 Black Pink Kącik azjatycki / Muzyka
Best of KPop: #2 Black Pink
Oceń ten post

Witam was w drugim poście z serii Best of KPop!

Dzisiaj na tapecie zespół Black Pink i ich znakomita twórczość, zapraszam 🙂

Girlsband z południowej Korei składający się z czterech dziewczyn: Jisoo, Jennie, Rosé i Lisy, szarżuje listy przebojów, nie tylko w obrębie swojego kraju. Jeśli oglądaliście „Ligę Sprawiedliwych” to podczas napisów końcowych mieliście przyjemność wysłuchać ich utworu „As if it’s your last„.  Ale od początku.

Moja przygoda z zespołem zaczęła się od utworu „Boombayah„, który zwrócił moją uwagę na girlsband i wywołał lawinę. Od tej pory na bieżąco śledzę wrzucane przez dziewczyny filmiki i uwielbiam każdy jeden utwór. O co tyle krzyku? Dobry, mocny, nowoczesny bit, chwytliwą melodię oraz słowa, które pomimo, iż pozostają dla mnie tajemnicą, zapadają w pamięć i sprawiają, że śpiewam za każdym razem, gdy tylko słyszę piosenkę.

Które utwory zasługują jeszcze na wspomnienie?

Na pewno „Playing with fire” łączące w sobie delikatność z nowoczesnym brzmieniem, śliczna ballada „Stay” oraz „Whistle„, pełne pewności siebie i chwilami aroganckie.

Girlsband Black Pink bez dwóch zdań zasługuje na uwagę oraz międzynarodowy sukces. Trzymam kciuki za kolejne osiągnięcia dziewczyn i następne, świetne utwory!

Znacie któryś z utworów lub jesteście fanami BP? 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *