„Lód” mrożący krew w żyłach thriller od Netflixa. | RECENZJA | Recenzje / Seriale
„Lód” mrożący krew w żyłach thriller od Netflixa. | RECENZJA |
Oceń ten post

„Mrożący krew w żyłach thriller, w którym makabryczne odkrycie we francuskich Pirenejach staje się początkiem wyrafinowanej gry między detektywem a seryjnym mordercą”

„Lód”. Francuski serial z 2016 roku. Nakręcony na podstawie powiście Bernarda Minier „Bielszy odcień śmierci”. W postacie głównych bohaterów wcielają się, Charles Berling, Julia Piaton, Pascal Greggory, Nina Meurisse oraz znana z filmu „Nietykalni” Anne Le Ny.

netflix.pl

W malutkim miasteczku położonym w pirenejach na szczycie kolejki linowej zostają znalezione zwłoki konia. Na miejsce zbrodni przybywają śledczy Martin Serva, który zostaje ściągnięty do miasteczka z Tuluzy oraz młoda Pani Kapitan Irene Ziegler. Podczas śledztwa trop zostaje skierowany do Juliana Hirtmana, dawnego przyjaciela Martina oraz byłego prokuratora, który odpowiedzialny jest za kilka morderstw popełnionych przed laty.

Akcja rozkręca się powoli, ale nie jest nudna. Wyjaśnienia, których oczekujemy zostają nam dawkowane po kolei co nie wprowadza zamętu u widza.

Kiedy w miasteczku zaczynają ginąć kolejno ludzie, sprawa nabiera tępa i tajemniczości a śledczy starają się powiązać ją z seryjnym mordercą Julianem Hirtmannem, co niestety nie jest proste ponieważ jest on osadzony w ściśle strzeżonym zakładzie psychiatrycznym.

netflix.pl

Nie chcę Wam zdradzać więcej szczegółów gdyż mogę pójść o krok za daleko i niechcący zdradzić ważny szczegół. Zostawiam Was z tym krótkim opisem dodając jeszcze malutką myśl…

Z perspektywy czasu i większych przemyśleń na temat fabuły wydaję mi się, że kilak wątków mogłoby spokojnie zostać ominiętych ponieważ nie wprowadziły one nic ciekawego i tak naprawdę są mało istotne w cały serialu. Moim zdaniem zakończenie było otwarte, więc z po cichutku liczę na sezon drugi. Jeśli lubicie seriale kryminalne, to polecam Wam tę pozycję.

Pozdrawiam P.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *