Marvelowskie seriale Netflixa po lupą| Najlepszy serial i ulubiony czarny charakter? Ciekawostki / Recenzje / Seriale / Uncategorized
Marvelowskie seriale Netflixa po lupą| Najlepszy serial i ulubiony czarny charakter?
Oceń ten post

Świat Marvela nie jest mi obcy. Mam nawet kilka swoich ulubionych filmów, chociażby  Thor czy Avengersi. Jednakże jakież było moje zdziwienie gdy odkryłam, że Marvel to nie tylko filmy. To także seriale i to na mojej ulubionej platformie jaką jest oczywiście Netflix. Łącznie produkcji jest szczęść z czego ja obejrzałam pięć w bardzo krótkim odstępie czasowym, niemalże łykając jeden za drugim.
Już od jakiegoś czasu zamierzałem napisać dla Was recenzję wszystkich seriali, aczkolwiek niewiedziałam jak się do tego zabrać, aż do teraz…

Ponieważ nasze grono zasilił niedawno Wiktoria również wielka fanka MARVELOWSKIch produkcji, wpadł mi do głowy pomysł abyśmy razem stworzyły wpis w którym odpowiemy na kilka pytań dotyczących naszych przemyśleć o serialach Marvela, a następnie będziemy prosić o to Was. Jeśli tak jak my kochanie filmy i seriale z Universum Marvela odpowiedzcie w komentarzach na poniższe pytania. Z wielką przyjemnością przeczytamy o tym co wy sądzicie na ich temat.

1. Który z seriali podobał Ci się najbardziej?

Wiktoria: Zdecydowanie „Jessica Jones” — od tego serialu zaczęła się moja przygoda z serialami Marvela na platformie Netflix i jestem do niej najbardziej przywiązana przez wzgląd na postacie, fabułę i swietny wygląd serialu. Nie potrafiłabym wybrać na jej miejsce innego serialu.

Paulina: Mój wybór również pada na „Jessice Jones” z tego samego powodu co Wiktoria. To był mój pierwszy Marvelowski serial, który obejrzałam. Ja natomiast potrafiłabym wybrać na jego miejsce inny i byłby to Luke Cage.

2. Czy podobało ci się to, że każdy serial był w pewnym sensie powiązany ze sobą?

Wiktoria: Dla mnie jako fanki Marvela jest to jak najbardziej na rękę. W komiksach Ci wszyscy bohaterowie są ze sobą połączeni w komiksie Defenders, ale także mają swoje solowe serie. W serialach wypadło to wszystko dobrze — pokazują, że to wszystko dzieje się w tym samym uniwersum i nie odrzuca od siebie innych seriali czy filmów, jak to się zdarza czasami.

Paulina: To było świetne, że wszystkie te seriale odbywały się w jednym uniwersum. Zawsze takie produkcje są dla mnie ciekawsze, może jest to związane z tym, że ja uwielbiam długie serie i nie lubię jak coś się kończy.

3. Który z superbohaterów jest twoim ulubionym?Wiktoria: Zdecydowanie Jessica i Daredevil, nie potrafię wybrać między tą dwójką i nie mam nawet zamiaru tego robić. Te postacie są od siebie bardzo różne; Jessica nigdy nie chciała być superbohaterką i nie kryje się z tym ani trochę, zaś Daredevil od chwili, w której zaczyna swoją przygodę ratowania Nowego Yorku czuje się odpowiedzialny za swoje miasto. Są świetnie zbudowanymi postaciami, które mają swoje powody, by wykonywać to, co robią.

Paulina: Wybór jest jeden i jest nim Luke Cage. To, że jest niezniszczalny a zarazem wrażliwy, empatyczny i uczciwy czyni z niego mojego ulubionego bohaterka serialowego.

4. Jaki jest według Ciebie najlepszy czarny charakter?

Wiktoria: Killgrave; pięknie złożona postać i pięknie zagrana. Ma swoją charyzmę, widzimy, że niekoniecznie chce być kimś takim, kim jest, ale nie potrafi się od tego odciąć w pewnej chwili. Ma swoją piękną historie, która  zachwyca.

 Paulina: Zdecydowanie Kilgrave. Mimo iż był chyba najbardziej nieobliczalnym czarnym charakterem, w tym szaleństwie było piękno… Nie zdziwiłbym się gdyby jego losy potoczyły się inaczej i Kilgrave przeszedł by przemianę wkraczając na dobra stronę mocy.

5. Najnudniejszy serial to…?Wiktoria: Zdecydowanie „Iron Fist”.  Na początku byłam go bardzo ciekawa, bo w animacjach to dość ciekawa postać, ale nie pokazali nam go tak, jakbym ja sama osobiście chciała, co w ogóle mi się nie spodobało. Nudził wszystkim co się tam działo, ja zaś nawet mu nie kibicowałam. Jest tym niezniszczalnym Iron Fist’em, a jednak mało kiedy sam daje sobie radę.

Paulina: Szczerze mogłabym również postawić na Iron Fista ale jednak gdzieś tam w głębi nawet mnie zaciekawił i mimo tego, że na pewno był najgorszym fabularnej serialem z całej szóstki to nie do końca się na nim wynudziłam.

6. Który bohater najmniej przypadł Ci do gustu?Wiktoria: Zdecydowanie Danny, czyli nasz Iron Fist. Totalnie dziecinny, który nie potrafi sobie poradzić z tym światem i zachowuje się nieodpowiednio do swojego wieku. Kiedy otrzymuje swoje pieniądze wydaje je na rzeczy, nie potrafi odnaleźć się w firmie, a jednak się tam pcha.

Paulina: Zdecydowanie Danny, chociaż mogłabym usprawiedliwiać te jego zachowanie faktem, że większość swojego życia spędził w klasztorze i mimo iż fizycznie był gotowy na bycie Iron Fistem jak i dorosłym człowiek, psychicznie był zagubionym nastolatkiem, który przeżył traumatyczne chwilę w swoim życiu.

7. Według Ciebie jak wypadło zjednoczenie się postaci w serialu „Defenders”?Wiktoria: Cóż, w ośmiu odcinkach nie da się zobaczyć dobrych relacji bohaterów, którzy się wcześniej nie znali, a jednocześnie wprowadzić akcje, która ma zamknąć pierwszą fazę serialów Marvela z platformy Netflix. Za mało czasu na to wszystko, jednak relacja Jessici z Daredevilem wypadła przekonująco.

Paulina: Mnie również zawiodła ilość odcinków, zdecydowanie liczyłam na coś więcej. Tak jak wspomniała Wiktoria to zbyt krótki czas aby przedstawić te relacje jak widz by tego oczekiwał. Mam nadzieję jednak na jakąś kontynuację ich wspólnych losów.

8. Najgorszy czarny charakter?

Wiktoria: Może to nie jedna osoba, ale chodzi mi o całe stowarzyszenie Hand z „Defenders”, które mimo wielu lat życia dało się rozwalić tak łatwo. Myśleć można, że Ci ludzie powinni umieć walczyć z bohaterami, a nawet nie znamy ich decyzji dlaczego stali się tacy, jacy są. Niestety wypadło to dość nieprzekonywująco i okazało się być nudne.

 Paulina: Willson Fisk! Bez dwóch zdań. Co to był za okropny facet, a w sumie nie facet a duże dziecko. Strasznie irytował mnie fakt, że większość uchodziła mu płazem.
To by było na tyle jeśli chodzi o nasze przemyślenia i odczucia odnośnie seriali Marvela. Teraz czekamy na Wasze komentarze i odpowiedzi na powyższe pytania… 🙂
PS. Drodzy fani Jessicy Jones pamiętajcie, że drugi sezon seriali już wkrótce pojawi się na Netflixe – 8 marzec! <3
Pozdrawiamy Paulina i Wiktoria! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *