[PRZEDPREMIEROWO] Gdy w śnie tworzysz nowe życie. Recenzja „Wyśnione życie” Cynthia Swanson Książki / Recenzje
[PRZEDPREMIEROWO] Gdy w śnie tworzysz nowe życie. Recenzja „Wyśnione życie” Cynthia Swanson
Oceń ten post

Dziś zapraszam Was na recenzję książki, która była dla mnie zaskoczeniem. Spodziewałam się jakiegoś romansidła, a dostałam o wiele lepszą historię.

Główną bohaterką tej historii jest Kitty, jak woli aby ja nazywaną, samotna kobieta z kotem. Prowadzi ze swoją przyjaciółką księgarnię, które niestety nie przynosi już takich zysków, jak wcześniej. Nagle pojawiają się  dziwne sny…

W tych snach jest  szczęśliwą  żoną pewnego mężczyzny o imieniu Lars, a także matką sześcioletnich trojaczków.  A na dodatek w snach nie est już Kitty tylko Katharyn.  W tych snach ma wszystko o czym skrycie marzy.

W czasie poznawania dalszej historii nie do końca wiadomo, które życie Katharyn/Kitty jest prawdziwe….

Jak już pisałam książka byłą dla mnie zaskoczeniem. Zawiera historię, która z strony na stronę zaskakuje. Daje też dużo do myślenia nad tym co może zdziałać umysł w chwilach wielkiego zmartwienia. Opowiada też o naszej potrzebie przyjaźni, miłości, zrozumienia. A także o godzeniu się z niespodziewaną stratą oraz o przetrwaniu chwil kryzysu.

Fajna, lekka książka, która opowiada o dość trudnych tematach. Pokazuje, że żadna, wybrana przez nas droga, nie jest idealna. Każda decyzja niesie za sobą dobre jak i złe chwilę.

Czasem zdarzały się sytuacje kiedy wiedziałam co stanie się dalej, ale odpowiedź na główne pytanie: Który świat jest tym prawdziwym?, odkryłam dopiero na końcu.

Składam wielkie ukłony dla autorki, za tak dobre „wodzenie za nos” czytelnika z tym głównym pytaniem. Czytając zawsze miałam takie uczucie, ze może to życie jest prawdziwe, a potem pojawiała się sytuacja, która ukazywała mi coś zupełnie innego.

Świetny debiut, który zapada w pamięć. Na pewno do twórczości pani Cynthii powrócę z miłą chęcią.

Ja osobiście polecam ta książkę każdemu. zapoznajcie się z tą historią, bo warto. A może ktoś już ją czytał? Jeśli tak to dajcie znać w komentarzach co o niej sądzicie.

Ja jestem zauroczona;)

Moja ocena: 10/10

„Nagle uświadamiam sobie, co oznacza starzenie się. Znaczy, że wszyscy, których kochaliśmy w młodości, stają się już tylko fotografiami na ścianie, słowami opowieści, wspomnieniem w sercu.”
Za możliwość przeczytania dziękuje  Wydawnictwu Kobiecemu.

Pozdrawiam ;))


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *