Serial na podstawie opowiadania Stephena Kinga. „Mgła” |RECENZJA| Recenzje / Seriale
Serial na podstawie opowiadania Stephena Kinga. „Mgła” |RECENZJA|
Oceń ten post

Tajemnicza mgła zaczyna opanowywać małe miasteczko. Mieszkańcy starają się stawić czoła napływającemu zagrożeniu, jednak we mgle czeka na nich śmiertelne niebezpieczeństwo..

Serial telewizyjny wyprodukowany w 2017 roku przez studio Dimension Television. W rolach głównych wystąpili Morgan Spector, Alyssa Sutherland, Gus Birney, Danica Curcic, Okezie Morro. Produkcja składa się z 10 odcinków ( 40 minut).

serialowa.tv

Do obejrzenia serialu „The Mist” skusił mnie fakt iż jest on na podstawie opowiadania Stephena Kinga, jak powszechnie wiadomo króla Horrorów, oraz to że jest on z pogranicza Sci-Fi. Pierwsze odcinki nie zniechęciły mnie ponieważ cały czas czekałam na informacje o tym co kryje się we mglę, czym jest ona spowodowana. Im dalej w fabułę tym częściej sobie powtarzałam daj mu szansę jeszcze się rozkręci…

Niestety im bliżej końca tym seria zaczyna być irytujący i trochę absurdalny, aczkolwiek nie na tyle aby go porzucić przed zakończeniem. Gra aktorska nie jest wysokich lotów ale da się go obejrzeć bez uczucia wstydu ( wiecie o co chodzi :D). Zakończenie nie powiem trochę mnie zaciekawiło i sprawiło, że zapisałabym na liście do obejrzenia sezon drugi gdyby się pojawił…

Niestety jak donoszą zagraniczne media nie doczekamy się kontynuacji serialu „Mgła”. Został on skasowany. Nie podano konkretnych powodów jego anulowania, jednakże jak można się domyślić pewnie chodzi o oglądalność a co za tym idzie pieniądze.

spidersweb.pl

Patrząc na ten serial względem czasu trochę żałuję, że nie doczekam się drugiego sezonu gdyż niektóre wątki były ciekawe i gdyby je dobrze rozwinąć mógłby być całkiem niezły. Jedyne co mi pozostało to przeczytać opowiadanie Stephena Kinga aby przybliżyć sobie tą historie i dowiedzieć się co stało za tymi atakami oraz skąd wzięła się tytułowa mgła.

 

A Wy widzieliście ten serial? Jakie macie odczucia po jego obejrzeniu?

 

Pozdrawiam P.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *